Spelprogram - F17 Kompisligan "Skåneserie A", vår

Sortera spelprogram på:

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Borgeby FK/DFK Borgeby 09 Mats Andersson 046293553 0704339884 Vit, Vit, Vit
Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF Christer Waldt 042294745 0708348968 Gul/blå/Blå/Gul
FC Rosengård Jonathan Bartling 0739494450 vit/vit/viT
Glumslövs FF Peter Lindstedt 0733374224 Grön/Vit/Grön
IF Limhamn Bunkeflo Douglas Stålhammar Röd/Svart/Svart
Kristianstads DFF Ieva Melanija Kibirkstis 0735949209 Röd/Svart/Svart
Södra Sandby IF/Veberöds AIF Jonas Bladh 04651869 0707286078 blå/blå/blå
Vellinge IF Mikael Wallin 0730516270 Röd/Blå/Röda
Växjö DFF/Växjö DFF Akademi Henrik Cajnerud 0727400564 Svart/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2017-04-12 19:00 130995001 Kristianstads DFF - Vellinge IF 1 - 2 Vanningens IP, Vellinge (Vångaplanen)
2017-04-16 11:00 130995002 Glumslövs FF - Södra Sandby IF/Veberöds AIF Uppskj. Örevångs IP
2017-04-17 14:00 130995003 IF Limhamn Bunkeflo - Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF WO (3 - 0) Limhamns IP, konstgräs
2017-04-22 15:00 130995006 FC Rosengård - Kristianstads DFF 4 - 0 Malmö IP
2017-04-23 12:00 130995010 Vellinge IF - Glumslövs FF 3 - 0 Vanningens IP, Vellinge (Vångaplanen)
2017-04-23 13:00 130995009 Södra Sandby IF/Veberöds AIF - IF Limhamn Bunkeflo 1 - 3 Romelevallen
2017-04-30 11:00 130995012 Glumslövs FF - FC Rosengård Örevångs IP
2017-04-30 11:30 130995008 Växjö DFF/Växjö DFF Akademi - Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF Värendsvallen
2017-04-30 16:00 130995013 IF Limhamn Bunkeflo - Vellinge IF Limhamns IP, konstgräs
Maj
2017-05-01 13:00 130995015 Borgeby FK/DFK Borgeby 09 - Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF Borgeby IP
2017-05-06 15:00 130995016 FC Rosengård - IF Limhamn Bunkeflo Malmö IP
2017-05-07 12:00 130995019 Vellinge IF - Växjö DFF/Växjö DFF Akademi Vellinge IP
2017-05-07 13:00 130995018 Södra Sandby IF/Veberöds AIF - Borgeby FK/DFK Borgeby 09 Romelevallen
2017-05-09 19:00 130995044 Södra Sandby IF/Veberöds AIF - Kristianstads DFF Södra Sandby IP
2017-05-13 11:00 130995025 Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF - Södra Sandby IF/Veberöds AIF Västergårds IP
2017-05-14 13:00 130995022 IF Limhamn Bunkeflo - Kristianstads DFF Limhamns IP, konstgräs
2017-05-14 15:00 130995023 Växjö DFF/Växjö DFF Akademi - FC Rosengård Värendsvallen
2017-05-16 19:30 130995024 Borgeby FK/DFK Borgeby 09 - Vellinge IF Borgeby IP
2017-05-20 10:30 130995027 Kristianstads DFF - Växjö DFF/Växjö DFF Akademi Vilans IP
2017-05-20 15:00 130995026 FC Rosengård - Borgeby FK/DFK Borgeby 09 Malmö IP
2017-05-21 11:00 130995028 Glumslövs FF - IF Limhamn Bunkeflo Örevångs IP
2017-05-21 12:00 130995029 Vellinge IF - Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF Vellinge IP
2017-05-26 18:30 130995017 Kristianstads DFF - Glumslövs FF Vilans IP
2017-05-27 11:00 130995034 Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF - FC Rosengård Västergårds IP
2017-05-28 17:00 130995014 Växjö DFF/Växjö DFF Akademi - Södra Sandby IF/Veberöds AIF Värendsvallen
2017-05-31 19:00 130995035 Södra Sandby IF/Veberöds AIF - Vellinge IF Södra Sandby IP
Juni
2017-06-03 15:00 130995032 Växjö DFF/Växjö DFF Akademi - Glumslövs FF Värendsvallen
2017-06-06 13:00 130995033 Borgeby FK/DFK Borgeby 09 - Kristianstads DFF Borgeby IP
2017-06-10 11:00 130995037 Kristianstads DFF - Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF Vilans IP
2017-06-10 15:00 130995036 FC Rosengård - Södra Sandby IF/Veberöds AIF Malmö IP
2017-06-11 11:00 130995038 Glumslövs FF - Borgeby FK/DFK Borgeby 09 Örevångs IP
2017-06-11 16:00 130995039 IF Limhamn Bunkeflo - Växjö DFF/Växjö DFF Akademi Limhamns IP, konstgräs
2017-06-14 19:00 130995045 Vellinge IF - FC Rosengård Vellinge IP
2017-06-14 19:30 130995042 Borgeby FK/DFK Borgeby 09 - IF Limhamn Bunkeflo Borgeby IP
2017-06-17 11:00 130995043 Eskilsminne IF/Eskilsminne DFF - Glumslövs FF Västergårds IP
2017-06-18 15:00 130995004 Växjö DFF/Växjö DFF Akademi - Borgeby FK/DFK Borgeby 09 Fagrabäck Konstgräs