Spelprogram - F17 Kompisligan "Skåneserie A", vår

Sortera spelprogram på:

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
Borgeby FK/DFK Borgeby 09 Mats Andersson 046293553 0704339884 Vit, Vit, Vit
FC Rosengård Jonathan Bartling 0739494450 vit/vit/viT
Glumslövs FF Peter Lindstedt 0733374224 Grön/Vit/Grön
IF Limhamn Bunkeflo Douglas Stålhammar Röd/Svart/Svart
Kristianstads DFF Ieva Melanija Kibirkstis 0735949209 Röd/Svart/Svart
Södra Sandby IF/Veberöds AIF Jonas Bladh 04651869 0707286078 blå/blå/blå
Vellinge IF Mikael Wallin 0730516270 Röd/Blå/Röda
Växjö DFF/Växjö DFF Akademi Henrik Cajnerud 0727400564 Svart/Svart/Svart
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
April
2017-04-12 19:00 130995001 Kristianstads DFF - Vellinge IF 1 - 2 Vanningens IP, Vellinge (Vångaplanen)
2017-04-22 15:00 130995006 FC Rosengård - Kristianstads DFF 4 - 0 Malmö IP
2017-04-23 12:00 130995010 Vellinge IF - Glumslövs FF 3 - 0 Vanningens IP, Vellinge (Vångaplanen)
2017-04-23 13:00 130995009 Södra Sandby IF/Veberöds AIF - IF Limhamn Bunkeflo 1 - 3 Romelevallen
2017-04-30 11:00 130995012 Glumslövs FF - FC Rosengård WO (3 - 0) Örevångs IP
2017-04-30 16:00 130995013 IF Limhamn Bunkeflo - Vellinge IF 7 - 1 Limhamns IP, konstgräs
Maj
2017-05-06 15:00 130995016 FC Rosengård - IF Limhamn Bunkeflo 2 - 1 Malmö IP
2017-05-07 12:00 130995019 Vellinge IF - Växjö DFF/Växjö DFF Akademi 3 - 2 Vellinge IP
2017-05-07 13:00 130995018 Södra Sandby IF/Veberöds AIF - Borgeby FK/DFK Borgeby 09 1 - 5 Romelevallen
2017-05-09 19:00 130995044 Södra Sandby IF/Veberöds AIF - Kristianstads DFF 1 - 0 Södra Sandby IP
2017-05-13 13:00 130995024 Borgeby FK/DFK Borgeby 09 - Vellinge IF 4 - 1 Borgeby IP
2017-05-14 13:00 130995022 IF Limhamn Bunkeflo - Kristianstads DFF 8 - 0 Limhamns IP, konstgräs
2017-05-14 15:00 130995023 Växjö DFF/Växjö DFF Akademi - FC Rosengård 0 - 6 Värendsvallen
2017-05-18 18:45 130995002 Glumslövs FF - Södra Sandby IF/Veberöds AIF 0 - 5 Örevångs IP
2017-05-20 10:30 130995027 Kristianstads DFF - Växjö DFF/Växjö DFF Akademi 4 - 1 Vilans IP
2017-05-20 15:00 130995026 FC Rosengård - Borgeby FK/DFK Borgeby 09 WO (3 - 0) Malmö IP
2017-05-21 11:00 130995028 Glumslövs FF - IF Limhamn Bunkeflo 2 - 15 Örevångs IP
2017-05-26 18:30 130995017 Kristianstads DFF - Glumslövs FF WO (3 - 0) Vilans IP
2017-05-28 17:00 130995014 Växjö DFF/Växjö DFF Akademi - Södra Sandby IF/Veberöds AIF 2 - 2 Värendsvallen
2017-05-31 19:00 130995035 Södra Sandby IF/Veberöds AIF - Vellinge IF 4 - 1 Södra Sandby IP
Juni
2017-06-03 15:00 130995032 Växjö DFF/Växjö DFF Akademi - Glumslövs FF 4 - 2 Värendsvallen
2017-06-06 13:00 130995033 Borgeby FK/DFK Borgeby 09 - Kristianstads DFF 1 - 1 Borgeby IP
2017-06-10 15:00 130995036 FC Rosengård - Södra Sandby IF/Veberöds AIF 4 - 2 Malmö IP
2017-06-11 11:00 130995038 Glumslövs FF - Borgeby FK/DFK Borgeby 09 WO (3 - 0) Örevångs IP
2017-06-11 16:00 130995039 IF Limhamn Bunkeflo - Växjö DFF/Växjö DFF Akademi 5 - 0 Limhamns IP, konstgräs
2017-06-14 19:00 130995045 Vellinge IF - FC Rosengård 3 - 6 Vellinge IP
2017-06-14 19:30 130995042 Borgeby FK/DFK Borgeby 09 - IF Limhamn Bunkeflo 1 - 4 Borgeby IP
2017-06-18 13:30 130995004 Växjö DFF/Växjö DFF Akademi - Borgeby FK/DFK Borgeby 09 0 - 3 Östra IP