Matcher idag - Skånes Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2019-04-21
Tid Match Resultat Anläggning
OBOS Damallsvenskan
16:00 FC Rosengård - Kristianstads DFF Malmö IP
P19 Div.1 - Region 1
14:00 IF Lödde - Bjärreds IF Tolvans IP A-plan
P17 Allsvenskan Södra - vår
13:00 Helsingborgs IF - Örgryte IS FF Olympiafältet Plan 6
P17 Div.1 - Region 1
15:30 Vellinge IF - Kristianstad FC Vellinge IP Östranplan
P16 Nationell Grupp 1
12:00 Malmö FF - Mjällby AIF Malmö Stadionområdet Plan 9 konstgräs
P16 Nationell Grupp 2
14:00 Landskrona BoIS - Örgryte IS FF Landskrona IP C-plan
SM F17 Södra Götaland
14:00 Fortuna FF - FC Staffanstorp Rydebäcks IP, gräsplan
14:00 Furulunds IK - Växjö DFF/Växjö DFF Akademi Vikenplanen, Furulund 11-manna
HA Div.4 Nordvästra
14:00 FK Besa - Ödåkra IF Landskrona IP B-plan
HA Div.5 Södra
14:00 Ariana FC - IFK Klagshamn Hyllie IP A-plan
HA Div.6 Norra
13:00 Tyringe IF - Sibbhults IF Tyrs Hage IP A-plan
HA Div.6 Mellersta
13:00 Teckomatorps SK - Sösdala IF Teckomatorps IP, konstgräs
HA Div.6 Sydvästra A
13:00 Bunkeflo FF - Anderslövs BoIK Brovallen, Bunkeflostrand huvudarenan
HA Div.6 Sydvästra B
13:00 Heleneholms SK - Lunds FF Heleneholms IP konstgräs
14:00 Sövde IF - Skånekurd FF Romelevallen A-plan
HA Div.6 Sydöstra
14:00 Lövestads IF - Vanstads IF Lövängen A-plan
HA Div.7 Nordvästra
16:30 Stattena IF Akademi - Väsby FK Olympiafältet Plan 10 konstgräs
HA Div.7 Sydvästra
10:30 KSF Mardin Beirut - Malmö IK Uppskj. Rosengård Norra IP A-plan
13:00 Holma-Kroksbäck IF - Hallands Nations FF Kroksbäck IP konstgräs
13:00 Turkisk Center FF - FF Vuk Rosengård Norra IP A-plan
13:30 Saba Palestina KIF - Seveds FK Oxie IP A-plan
DA Div.3 Nordvästra
17:00 Ängelholms FF/Bjärelaget DFF - Helsingborgs FF Grevieparken A-plan
DA Div.3 Södra
13:00 Vellinge IF - IK Pandora FF Vellinge IP Östranplan
DA Div.4 Nordvästra
15:00 Munka Ljungby IF - Marieholms IS Munka IP A-plan
17:00 Röstånga IS - Hjärnarps GIF Odenvallen A-plan
DA Div.4 Östra
13:00 Rydsgårds AIF/Skivarps GIF - Lunds BK Granhällans IP A-Plan
DR Div 2 Sydvästra, vår
10:00 Janstorps AIF (9m) - Hittarps IK 2 Kämpavallen A-plan
HR Div.2 Sydvästra
14:00 Teknologkårens IF LTH - Husie IF Smörlyckans IP Plan 2
HR Div.3 Nordvästra B
14:30 Medina IF 1 - HF Olympia Hedens IP, Helsingborg konstgräsplan 1
HR Div.3 Nordöstra A
15:00 Nävlinge IF/Venestad IF/Önnestad BoIF - Vinnö IF Nävlinge IP A-plan
HR Div.3 Nordöstra B
11:00 Näsby IF - Edenryds IF
HR Div.3 Nordöstra C
13:00 Degeberga GoIF - Vittskövle IF Degeberga IP A-plan
17:00 Wä IF - Tollarps IF Wä IP A-plan
HR Div.3 Västra
10:00 Dösjöbro IF - Medina IF 2 Dösjöbro IP konstgräs
11:00 Gantofta IF - Ramlösa Södra IF Stendösvallen A-plan
HR Div.3 Sydöstra A
13:00 Köpingebro IF - Janstorps AIF Köpingebro IP A-plan
13:00 Skurups AIF - SoGK Charlo (9m) Skurups IP A-plan
Herrar Motion Nordvästra
17:00 Skäldervikens IF - Högaborgs BK Valhall Park, konstgräs
Herrar Motion Sydvästra
14:30 Hyllie IK - Oxie SK Hyllie IP konstgräs
16:00 KSF Mardin Beirut - Svedala IF Rosengård Norra IP konstgräs
HJ Div.1 Skåne
13:30 FC Rosengård 1917 - Hittarps IK 1 Rosengårds IP B-plan
14:00 Södra Sandby IF - Kulladals FF Södra Sandby IP A-plan
HJ Div.2 Nordvästra, vår
11:00 Höganäs BK - Glumslövs FF 1 Höganäs Sportcenter Plan Norr
HJ Div.2 Sydvästra, vår
11:00 Hyllie IK - Kvarnby IK 2 Hyllie IP A-plan
11:00 KSF Prespa Birlik - FC Trelleborg 2 Malmö Stadionområdet plan 10 konstgräs
14:00 Malmö City FC - IF Limhamn Bunkeflo 2 Kirsebergs IP, konstgräs
P14 Skåneserie Norra, vår
15:00 Helsingborgs IF - Kristianstad FC Olympiafältet Plan 7 Konstgräs
P14 Skåneserie Västra, vår
15:30 Linero IF röd - Bjärreds IF svart Linero IP A-plan
P15 Skåneserie A vår
10:00 Malmö FF - Kullavägens BK blå Malmö Stadionområdet Plan 9 konstgräs
P16 Norra, vår
12:00 Näsby IF - Perstorp Bälinge IK (9m) Grönevi A-plan
17:00 Tyringe IF (9m) - Röstånga IS Tyrs Hage IP B-plan 9-manna
P16 Västra, vår
10:00 Dösjöbro IF - Furulunds IK Dösjöbro IP A-plan
P16 Sydvästra, vår
13:00 Kulladals FF 2 - Bunkeflo FF Kulladals IP, konstgräs
P15 Nordöstra B, vår
16:00 Vinnö IF - IFK Knislinge blå Winnö IP A-plan
P15 Sydvästra A, vår
11:30 Södra Sandby IF/GOF IF - Lindeborgs FF 1948 röd Södra Sandby IP A-plan
P15 Sydvästra B2, vår
14:15 FC Rosengård 1917 - KSF Prespa Birlik Rosengårds IP konstgräs
P14 Nordvästra A, vår
11:00 Landskrona BoIS - Spanska Akademin FF röd Landskrona IP I-plan 9-manna
13:00 Högaborgs BK grön - Furulunds IK gul 0 - 0 Västergårds IP 1 9-manna
13:00 Ängelholms FF blå - Fortuna FF svart Nya Träningsplanerna, Ängelholm Konstgräs
P14 Nordvästra B, vår
12:00 Harrie FF - Brunnby FF Högalids IP, B-plan 9-manna
P14 Nordvästra C, vår
11:00 Färingtofta IK/Norra Rörums GIF - Skäldervikens IF Snälleröds IP A-plan 9-manna
P14 Nordöstra B, vår
14:00 Tyringe IF (P15) - Åhus Horna BK vit Tyrs Hage IP B-plan 9-manna
P14 Sydvästra B1, vår
10:00 GIF Nike blå - Löberöds IF/GOF IF Lomma IP A-plan, konstgräs 9-manna
14:30 Staffanstorp United FC 1 - Hyllie IK grön Staffansvallen Plan 4, konstgräs
P14 Sydvästra B2, vår
11:00 Vellinge IF - Trelleborgs FF vit Vanningens IP Vellinge, konstgräs
P14 Sydvästra C1, vår
12:00 Genarps IF - Stehags AIF Ekevallen, Genarp B-plan
14:00 GOF IF/Löberöds IF - Malmö IKF Flyinge IP A-plan 9-manna
P14 Sydvästra C2, vår
10:00 Gislövs IF vit - Skurups AIF grön Gislövs IP A-plan 9-manna
P13 Nordvästra A, vår
10:00 Ängelholms FF gul - Vikens IK blå Nya Träningsplanerna, Ängelholm Konstgräs
P13 Nordvästra B1, vår
11:30 Jonstorps IF FK - Ljungbyheds IF/Röstånga IS Kullaparken A-Plan
P13 Nordvästra B2, vår
11:00 Fortuna FF svart - Helsingborg Östra IF grön Örbyvallen B-plan 9-manna
P13 Nordöstra B1, vår
11:00 Tyringe IF - Ifö Bromölla IF svart Tyrs Hage IP B-plan 9-manna
12:00 Wä IF grön - IFK Osby Wä IP A-plan
P13 Nordöstra B2, vår
10:00 Wä IF orange - Åsums BK Wä IP A-plan
P13 Sydvästra A2, vår
11:00 BK Höllviken svart - IF Limhamn Bunkeflo 1 Höllvikens IP plan 4 konstgräs 9-manna
P13 Sydvästra B1, vår
10:00 Lunds BOIS - Lunds BK vit Gunnesbo Gård A-plan 9-manna
P13 Sydvästra B3, vår
14:15 IFK Malmö FK - Kulladals FF svart Malmö Stadionområdet Plan 9 konstgräs
P13 Sydvästra C3, vår
12:30 Oxie SK - Ariana FC Oxievångs IP, konstgräs 9-manna
14:15 Lilla Torg FF svart - FC Bellevue 2 WO (3 - 0) Mariedals IP konstgräs 9-manna
P12 Nordvästra A, vår
11:30 Helsingborg City FC svart - Dösjöbro IF röd Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
P12 Nordvästra B1, vår
10:00 Helsingborg City FC vit - Jonstorps IF FK vit Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
13:30 Stattena IF - Perstorp Bälinge IK Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
P12 Nordvästra C1, vår
13:00 Eskilsminne IF blå - Jonstorps IF FK blå Västergårds IP 8, 7-manna
P12 Nordvästra C2, vår
14:00 Ängelholms FF gul - Fortuna FF svart Nya Träningsplanerna, Ängelholm Konstgräs 7-manna 1
P12 Nordvästra C3, vår
10:00 Harrie FF blå - Eslövs BK svart Högalids IP, B-plan 7-manna 2
11:00 Svalövs BK - IK Wormo vit Svalövs IP A-plan
P12 Nordöstra C1, vår
11:00 Farstorps GoIF - IFK Hässleholm svart Farstorps IP A-plan 7-manna
P12 Nordöstra C2, vår
11:30 Nosaby IF 2 - Borrby IF/Hammenhögs IF/Österlen FF Nya Vallbjörka B-plan
13:00 Wä IF - Vinnö IF vit Wä IP B-plan 7-manna 2
14:30 Åhus Horna BK svart - Everöds IF Furehov IP plan 3
P12 Sydvästra A1, vår
IF Limhamn Bunkeflo B2 - Linero IF röd Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 2
08:45 FC Bellevue 1 - Lunds BK gul Mellanhedens IP A-plan 7-manna 1
P12 Sydvästra B3, vår
13:00 Hyllie IK svart - Lindeborgs FF 1948 röd Hyllie IP konstgräs 7-manna 1
P12 Sydvästra B4, vår
13:00 BK Höllviken vit - IF Limhamn Bunkeflo L2 Höllvikens IP plan 2 konstgräs 7-manna 2
P12 Sydvästra C1, vår
11:00 Torns IF svart - Dalby GIF Tornvallen, Stångby konstgräs 7-manna 1
11:00 Uppåkra IF svart - Bjärreds IF grön Uppåkravallen, konstgräs 2 7-manna 1
12:00 Staffanstorp United FC svart - Genarps IF Staffansvallen Plan 2, konstgräs 7-manna 2
P12 Sydvästra C2, vår
10:00 Staffanstorp United FC lila - FC Möjligheten Staffansvallen Plan 3, konstgräs 7-manna 2
10:30 GIF Nike blå - Malmö City FC röd Pilängsplanen 7-manna 1
11:30 Arlövs BI - FC Bellevue 3 Kronetorpsvallen C-plan 7-manna 1
P12 Sydöstra, vår
12:00 Åhus Horna BK randig - Rydsgårds AIF/Skivarps GIF vit Furehov IP plan 3
P11 Nordvästra A, vår
11:45 Fortuna FF röd - Perstorp Bälinge IK Rydebäcks IP, gräsplan 7-manna 1
P11 Nordvästra B2, vår
10:00 Häljarps IF 2 - Fortuna FF svart Häljarps IP B-plan 7-manna
P11 Nordvästra C1, vår
11:00 Höganäs BK röd - Brunnby FF Höganäs Sportcenter Plan Syd B1 7-manna
11:30 Skäldervikens IF - Ekets GoIF Skäldervikens IP B-plan 7-manna 2
P11 Nordvästra C2, vår
12:00 Stattena IF - Ljungbyheds IF Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
P11 Nordvästra C3, vår
10:30 Maglasäte IF - Råå IF vit Svanvallen IP A-plan 7-manna 1
11:00 Billesholms GIF/Bjuvstorps FF blå - Svalövs BK 2 Idrottsparken, Billesholm B-plan 7-manna 1
12:00 IK Wormo vit - Borstahusens BK Exercisfältet E-fältet 7-manna 1
P11 Nordöstra B, vår
11:00 Degeberga GoIF - Kristianstad FC svart
12:00 Åhus Horna BK vit - IFK Osby Furehov IP plan 2 7-manna 1
P11 Nordöstra C1, vår
10:00 Bjärnums GoIF - Broby IF orange Sparbanksvallen, Bjärnum B-plan 7-manna 1
P11 Sydvästra A1, vår
11:00 Veberöds AIF vit - BK Höllviken vit Svalebo, konstgräs 7-manna 1
13:00 IF Limhamn Bunkeflo B1 - Torns IF orange Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 1
P11 Sydvästra B1, vår
10:00 Furulunds IK gul - Lunds BK blå Vikenplanen, Furulund 7-manna 1
P11 Sydvästra B2, vår
10:30 GIF Nike blå - Lunds BOIS vit Pilängsplanen 7-manna 2
P11 Sydvästra B3, vår
10:00 Hyllie IK svart - Malmö City FC svart Hyllie IP konstgräs 7-manna 1
11:00 Bunkeflo FF - Husie IF grön Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 3
11:00 Kulladals FF vit - Heleneholms SK 1 Kulladals IP, konstgräs 7-manna 1
P11 Sydvästra B4, vår
11:30 Hyllie IK grön - Skurups AIF vit Hyllie IP konstgräs 7-manna 1
P11 Sydvästra C2, vår
10:00 Åkarps IF 2 - Klågerups GoIF röd Åkarps IP, konstgräs 7-manna 1
11:00 Oxie SK vit - Uppåkra IF grön Oxievångs IP, konstgräs 7-manna 1
12:30 Veberöds AIF svart - Staffanstorp United FC svart Svalebo, konstgräs 7-manna 1
P11 Sydvästra C3, vår
14:15 IFK Malmö FK - Malmö City FC svartvit Kroksbäck IP konstgräs 7-manna 1
15:00 Svensk-Algeriska Föreningen Malmö - FC Bellevue Gullviksborgs IP 7-manna
P11 Sydvästra C4, vår
11:00 BK Höllviken blå - FC Trelleborg röd Höllvikens IP plan 2 konstgräs 7-manna 1
13:00 IF Limhamn Bunkeflo B4 - Skanör Falsterbo IF svart Brovallen, Bunkeflostrand konstgräs 7-manna 2
P11 Sydöstra C, vår
11:00 Borrby IF/Hammenhögs IF/Österlen FF blå - Gislövs IF vit Hamondavallen 7-manna 2
P10 Nordvästra B1, vår
10:00 Ängelholms FF blå - Höganäs BK röd Nya Träningsplanerna, Ängelholm Konstgräs 7-manna 1
11:00 Vikens IK vit - Vejby IF blå Vikvalla, konstgräs 7-manna 1
P10 Nordvästra B2, vår
10:00 Eskilsminne IF svart - Högaborgs BK Västergårds IP 6, 7-manna
P10 Nordvästra B3, vår
11:30 Eskilsminne IF vit - Teckomatorps SK Västergårds IP 6, 7-manna
17:00 Furulunds IK svart - Marieholms IS vit Vikenplanen, Furulund 7-manna 1
P10 Nordvästra C1, vår
10:00 Förslövs IF - Brunnby FF vit Bjärevallen 7-manna
P10 Nordvästra C3, vår
10:00 Ramlösa Södra IF svart - Ekeby GIF Ättekulla IP A-plan 7-manna 1
P10 Nordvästra C4, vår
17:00 Trollenäs IF - IF Lödde blå Trollevallen 7-manna 2
P10 Nordöstra B1, vår
16:00 VMA IK - Bjärnums GoIF Arkelstorps IP A-plan
P10 Nordöstra B2, vår
09:30 Degeberga GoIF - Kristianstad FC vit
10:00 Wä IF vit - Fjälkinge IF Wä IP B-plan 7-manna 2
P10 Nordöstra C1, vår
10:00 IFK Osby blå - Farstorps GoIF Osby IP D-plan konstgräs 7-manna
P10 Nordöstra C2, vår
10:00 Åsums BK - Ifö Bromölla IF vit Wendesvallen 7-manna
16:00 Näsby IF - Nosaby IF
P10 Sydvästra A2, vår
13:00 BK Höllviken röd - Lilla Torg FF blå Höllvikens IP plan 2 konstgräs 7-manna 1
P10 Sydvästra B1, vår
12:00 Staffanstorp United FC svart - Lunds BK gul Staffansvallen plan 2, 5-manna 1
P10 Sydvästra B2, vår
11:30 Lilla Torg FF gul - Åkarps IF 1 Mariedals IP konstgräs 7-manna 2
P10 Sydvästra B3, vår
10:00 IF Limhamn Bunkeflo L1 - BK Höllviken grön Limhamns IP konstgräs 7-manna 2
10:00 Limhamns FF grön - GIF Nike grön Limhamns IP konstgräs 7-manna 1
P10 Sydvästra B4, vår
10:00 Skanör Falsterbo IF vit - BK Höllviken svart Möllevallen IP, Skanör B-plan 7-manna 1
10:30 Tygelsjö IK - IF Limhamn Bunkeflo L2 Pilbäcks IP 7-manna 2
P10 Sydvästra C1, vår
08:45 FC Bellevue 2 - Lunds BK vit Mellanhedens IP A-plan 7-manna 2
10:00 Kävlinge GoIF 2 - Värpinge IF röd Högalids IP, A-plan 7-manna 2
11:00 Harlösa IF - Genarps IF svart Harlösa IP B-plan 7-manna
P10 Sydvästra C2, vår
14:00 Klågerups GoIF - Malmö City FC gul Gamla IP, Klågerup konstgräs 7-manna 1
P10 Sydvästra C3, vår
10:00 Lilla Torg FF grön - Heleneholms SK Mariedals IP konstgräs 7-manna 2
P10 Sydvästra C4, vår
11:00 Kulladals FF vit - Skegrie BK grön Kulladals IP, konstgräs 7-manna 2
P10 Sydöstra C1, vår
09:30 Borrby IF/Hammenhögs IF/Österlen FF - Brösarps IF Hamondavallen 7-manna 2
P9 Nordvästra A, vår
15:00 Helsingborgs IF blå - Fortuna FF röd Norrvalla IP, Helsingborg plan 9B, 5-manna/ovanför plan 1
15:00 Helsingborgs IF röd - Landskrona BoIS Norrvalla IP, Helsingborg plan 9B, 5-manna/ovanför plan 1
P9 Nordvästra B2, vår
10:00 Ängelholms FF gul - Munka Ljungby IF röd Nya Träningsplanerna, Ängelholm Konstgräs 5-manna 1
P9 Nordvästra B3, vår
11:00 Helsingborgs IF vit - Ängelholms FF vit Norrvalla IP, Helsingborg plan 9B, 5-manna/ovanför plan 1
P9 Nordvästra C1, vår
10:00 Höganäs BK - Högaborgs BK Höganäs Sportcenter Plan Syd B2 7-manna
11:30 Jonstorps IF FK vit - Hittarps IK röd Kullaparken B-Plan 7-manna 1
P9 Nordvästra C3, vår
10:00 Glumslövs FF vit - Trollenäs IF vit Örevångs IP konstgräs 5-manna 1
10:30 Billeberga GIF - Asmundtorps IF Kraftvallen 5-manna
12:00 IK Wormo blå - Maglasäte IF gul Exercisfältet A-plan 5-manna 1
P9 Nordöstra C2, vår
10:00 Nosaby IF röd - Åhus Horna BK svart Nya Vallbjörka C-plan 9-manna
11:00 Önnestad BoIF - VMA IK Önnevallen IP A-plan 5-manna
P9 Sydvästra A, vår
10:00 FC Trelleborg blå - Eslövs BK röd Västervångs IP konstgräs 5-manna 1
10:00 IFK Klagshamn gul - GIF Nike röd Klagshamns IP Plan 5 7-manna
P9 Sydvästra B1, vår
10:00 IF Lödde svart - Eslövs BK vit Tolvans IP konstgräs
P9 Sydvästra B2, vår
10:00 Lunds FF grön - IF Lödde gul Smörlyckans IP, konstgräs 5-manna 2
10:00 Åkarps IF 2 - Lunds BK vit Åkarps IP, konstgräs 5-manna 1
11:00 Uppåkra IF svart - Torns IF orange Uppåkravallen, konstgräs 2
P9 Sydvästra B3, vår
09:30 Uppåkra IF grön - Staffanstorp United FC svart Uppåkravallen, konstgräs 2
P9 Sydvästra B4, vår
10:00 Limhamns FF - Vellinge IF blå Limhamns IP konstgräs 7-manna 2
11:15 FC Trelleborg röd - IF Limhamn Bunkeflo L1 Västervångs IP konstgräs 5-manna 1
12:00 Staffanstorp United FC blå - Bjärreds IF blå Staffansvallen Plan 2, konstgräs 7-manna 1
P9 Sydvästra C1, vår
10:00 Kävlinge GoIF - Södra Sandby IF vit Högalids IP C-plan 5-manna 2
11:15 Lunds FF vit - Höörs IS vit Smörlyckans IP, konstgräs 5-manna 2
P9 Sydvästra C2, vår
11:00 Dalby GIF vit - Lunds BK gul Dalby IP 7-manna, väst 5-manna 1
12:00 Staffanstorp United FC orange - Lunds BOIS vit Staffansvallen plan 3, 5-manna 1
P9 Sydvästra C3, vår
09:30 Kulladals FF vit - Malmö City FC gul Kulladals IP, konstgräs 5-manna 1
10:15 FC Rosengård 1917 röd - Lilla Torg FF vit Rosengårds IP konstgräs 7-manna 1
P9 Sydvästra C6, vår
11:15 IFK Klagshamn blågul - Anderslövs BoIK Klagshamns IP Plan 5 7-manna
F15 Nordvästra, vår
16:00 Vikens IK - Perstorp Bälinge IK/Röke IF (9m) Vikvalla C-plan
F15 Sydvästra, vår
13:00 Dösjöbro IF - IF Lödde (9m) Dösjöbro IP B-plan 9-manna
F14 Nordvästra, vår
15:00 Åstorps FF - Ekeby GIF (7m) Bjärshögs IP Konstgräs 9-manna
F13 Nordvästra B, vår
15:00 Helsingborgs FF (7m) - Stattena IF (7m) Norrvalla IP, Helsingborg plan 7
F13 Nordöstra, vår
10:00 Kristianstads DFF - Näsums IF Vilans IP A-plan
F13 Sydvästra B2, vår
10:00 Trelleborgs FF - IFK Klagshamn Östervångsstadions IP A-plan 9-manna
F13 Sydvästra C1, vår
10:30 Gislövs IF - Backarnas FF Gislövs IP B-plan 9-manna
F12 Nordvästra B1, vår
10:00 Jonstorps IF FK - Åstorps FF Kullaparken B-Plan 7-manna 1
F12 Nordöstra, vår
11:00 VMA IK - Åhus IF vit Arkelstorps IP A-plan
12:00 Kristianstads DFF - Wä IF grön Vilans IP B-plan 7-manna 1
15:00 FC Hessleholm Mörkblå - Wä IF orange Österås IP F-plan 7-manna 1
F12 Sydvästra B1, vår
13:00 Borgeby FK röd - Dösjöbro IF Borgeby IP B-plan
F12 Sydvästra B2, vår
09:30 Vellinge IF blå - IFK Klagshamn Vellinge IP Östranplan 7-manna 1
11:00 BK Höllviken - Klågerups GoIF Höllvikens IP plan 2 konstgräs 7-manna 2
11:00 FC Champions svart - GIF Nike röd Lindängens IP, Malmö konstgräs 7-manna 1
F11 Nordvästra B, vår
13:00 Jonstorps IF FK blå - Hittarps IK svart Kullaparken B-Plan 7-manna 1
F11 Nordvästra C, vår
11:00 Billesholms IK - Billeberga GIF Norrlyckan A-plan
F11 Sydvästra B, vår
11:00 Borgeby FK - FC Staffanstorp blå Borgeby IP B-plan
F11 Sydvästra C2, vår
10:00 Blentarps BK - Dalby GIF Nya IP, Blentarp B-plan 7-manna 1
F10 Nordvästra, vår
10:00 Ängelholms FF - Hittarps IK Nya Träningsplanerna, Ängelholm Konstgräs 7-manna 1
11:00 Eskilsminne IF blå - IK Wormo Västergårds IP 4, 7-manna
F10 Nordöstra, vår
14:00 FC Hessleholm gul - Kristianstads DFF Österås IP F-plan 7-manna 1
F10 Sydvästra B1, vår
11:00 BK Höllviken vit - Borgeby FK Vit Höllvikens IP plan 2 konstgräs 7-manna 1
F10 Sydvästra C, vår
10:00 Lilla Torg FF svart - Kulladals FF Mariedals IP konstgräs 7-manna 1
F9 Nordvästra, vår
10:00 Västra Karups IF - Eskilsminne IF Västra Karups IP C-plan 5-manna 1
F9 Nordöstra, vår
10:00 Kristianstads DFF 1 - IFK Osby Vilans IP C-plan 5-manna 1
11:30 Kristianstads DFF 2 - Ifö Bromölla IF Vilans IP C-plan 5-manna 1
F9 Sydvästra B, vår
11:00 Bara GoIF - FC Staffanstorp blå Bara IP konstgräs 5-manna 1
F9 Sydvästra C1, vår
09:30 Vellinge IF - Klågerups GoIF Vellinge IP Östranplan 5-manna 1
11:00 Uppåkra IF svart - Oxie SK vit Uppåkravallen, konstgräs 2
DM P14 slutspel
15:00 Hittarps IK - GIF Nike Laröds IP plan 2 konstgräs