Matcher idag - Skånes Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2015-04-22
Tid Match Resultat Anläggning
HA Div.6 Nordöstra
18:30 Åhus IF - Vinnö IF 2 - 2 Åhus IP
HA Div.6 Sydöstra
18:45 Köpingebro IF - Spjutstorps IF 4 - 0 Köpingebro IP
HA DM Slutspel
18:00 BK Flagg (3) - KSF Kosova IF (4) 4 - 2 Ellenborgs IP
18:30 Helsingborgs Östra IF (4) - Råå IF (4) 1 - 0 Medevi IP
18:30 Kristianstad BoIS (4) - IF Lödde (3) 2 - 1 Björkvallen, Kristianstad
19:00 GIF Nike (3) - FK Bosna (4) 2 - 0 Lomma IP
19:00 Hittarps IK (3) - Svedala IF (4) 3 - 2 e.f. Laröds IP
19:00 Hörby FF (4) - BK Olympic (3) 1 - 2 Hörby IP
19:00 Janstorps AIF (5) - Staffanstorps GIF (4) 3 - 4 Granhällans IP
19:00 Lunds BOIS (5) - IFÖ Bromölla IF (3) 0 - 6 Gunnesbo Gård
19:00 MF Pelister (5) - Kulladals FF (4) 4 - 8 Ymorvallen
19:00 Ovesholms IF (5) - Eslövs BK (4) 0 - 1 Slottsvallen
19:00 Snogeröds IF (5) - Borstahusens BK (4) 3 - 1 Snogeröds IP
19:00 Åkarps IF (4) - IF Limhamn Bunkeflo (3) 4 - 3 Åkarps IP
19:15 Hyllie IK (3) - Husie IF (3) 5 - 2 Hyllie IP, Konstgräs
DA DM Slutspel
18:45 BK Höllviken (2) - Spjutstorps IF (3) 5 - 0 e.f. Höllvikens IP
19:00 Fjälkinge IF (2) - Hörby FF (2) WO (3 - 0) Maxilandia IP
19:30 Klågerups GIF (2) - Ängelholms FF (2) 1 - 4 Gamla IP, Klågerup
HR Div.3 Sydvästra C
18:30 Skegrie BK - FC Möllan/Holmeja IS 3 - 0 Snarringe IP
19:00 Skanör Falsterbo IF - BK Skansen 1 - 3 Möllevallen IP, Skanör
Oldboys Nordvästra
18:30 Ängelholms FF - Klippans FF 0 - 4 Ängelholms IP
19:30 Munka Ljungby IF - Vikens IK 0 - 4 Munka IP
DU Div.2 Norra, vår
18:30 Billesholms IK (9m) - Helsingborgs AIS 5 - 2 Norrlyckan
19:00 Kullabygdens DFF - Munka Ljungby IF (9m) 12 - 1 Höganäs Sportcenter
P15 Skåne Gr.B, vår
19:00 Glumslövs FF - Kristianstad BoIS 2 - 2 Örevångs IP
P16 Nordvästra, vår
18:30 Förslövs IF - Högaborgs BK 2 1 - 6 Bjärevallen
P15 Östra, vår
18:30 Askeröds IF/Löberöds IF - Fjälkinge IF 1 - 2 Askeröds IP
P14 Nordvästra A, vår
19:00 Billesholms GIF röd - Listorps IF (9m) WO (3 - 0) Idrottsparken, Billesholm
P14 Nordöstra B, vår
18:30 Degeberga GoIF - Ovesholms IF 2 - 2 Degeberga IP
P13 Nordvästra A, vår
18:30 Ängelholms FF gul - Ramlösa Södra IF 2 - 5 Ängelholms IP
19:00 Hittarps IK vit - Landskrona BoIS 1 4 - 0 Laröds IP
P13 Nordvästra C1, vår
18:30 Skäldervikens IF (9m) - Bjäre United (9m) 2 - 2 Skäldervikens IP
P13 Sydvästra C3, vår
18:00 Husie IF 3 - Heleneholms SK 2 - 0 Husiegårds IP
P11 Nordvästra B2, vår
18:00 Ramlösa Södra IF - Klippans FF vit Hedens IP, Helsingborg
P11 Sydvästra C1, vår
18:00 Bjärreds IF Grön - Dalby GIF blå Borgeby IP
P11 Sydöstra B, vår
18:30 Brösarps IF - Liga 06 IF Utsikten
P10 Nordvästra Vit, vår
18:30 Glumslövs FF - Gantofta IF Örevångs IP
P10 Nordvästra Lila, vår
18:30 Strövelstorps GIF - Vejby IF Strövelstorps IP
P10 Nordöstra Vit, vår
18:30 Tyringe IF - Wisseltofta IF Tyrs Hage IP
P10 Sydvästra Orange, vår
18:00 Västra Ingelstad IS gul - Oxie SK svart Västra Ingelstads IP
P10 Sydvästra Brun, vår
18:30 Värpinge IF - Lunds BOIS Fågelskolans IP
P10 Sydvästra Lila, vår
18:00 Liria IF - Åkarps IF 2 Rosengård Norra IP
P9 Nordvästra Röd, vår
18:30 Ängelholms FF blå - Kvidinge IF Ängelholms IP
P9 Sydvästra Grön, vår
19:00 Vellinge IF blå - GIF Nike Röd Vellinge IP
P9 Sydvästra Lila, vår
19:00 Vellinge IF vit - Bunkeflo FF svart Vellinge IP
F15 Östra, vår
18:30 Sibbhults IF/Glimåkra IF (9m) - Vittsjö GIK 4 - 1 Färevallen
F11 Sydöstra, vår
19:00 Sjöbo IF - Gärsnäs AIS Sjöbo IP
P16 DM Slutspel
18:30 Nosaby IF - Österlen FF 2 - 1 Nya Vallbjörka
19:00 IFK Hässleholm - Lunds BK 1 - 5 Österås IP
19:00 Kvarnby IK - Landskrona BoIS 0 - 2 Bäckagårds IP
19:30 Trelleborgs FF - IF Limhamn Bunkeflo 4 - 2 Vångavallen, Trelleborg
20:00 BK Olympic - IF Lödde 3 - 1 Lindängens IP, Malmö
P14 DM Slutspel
17:30 BK Flagg - Malmö FF 0 - 5 Dalhems IP
18:00 Landskrona BoIS - BK Olympic 0 - 5 Landskrona IP
18:45 IF Limhamn Bunkeflo - Kvarnby IK 3 - 1 Brovallen, Bunkeflostrand
19:00 FC Trelleborg - Höganäs BK 3 - 2 Köpingeskolan
19:00 Helsingborgs IF - BK Höllviken 4 - 1 e.s. Olympiafältet
19:00 Kristianstad BoIS - Lunds BK 5 - 1 Kristianstads Arenaområde
19:00 Staffanstorps GIF - Nosaby IF 3 - 0 Staffansvallen
19:00 Södra Sandby IF/GOF IF - Oxie SK 2 - 0 Södra Sandby IP
F14 DM Slutspel
18:45 FC Rosengård - Hittarps IK 3 - 5 Malmö IP
19:00 Eskilsminne IF - Vellinge IF 1 - 4 Västergårds IP
19:00 Staffanstorps GIF - Ängelholms FF 4 - 0 Staffansvallen
19:00 Veberöds AIF - Sjöbo IF 2 - 1 Svalebo
19:00 Åhus IF - Hörby FF 5 - 0 Åhus IP
19:15 Borgeby FK - Furulunds IK 3 - 2 Borgeby IP