Datum och platser för löptester

Om du av någon anledning inte kan genomföra löptestet vid de tillfällen som erbjudits måste du kontakta utbildningsansvarig i ditt område, se nedan.

UTBILDNINGSANSVARIGA

  • SYDOST - Christoffer Jakobsson
  • SYDVÄST - Bujar Fetiu / Christos Tziolas
  • NORDVÄST - Kim Karlefors
  • NORDOST - David Augustsson 

FÖR ATT ERHÅLLA DM OCH SERIEMATCHER SKA DU HA:

  • betalat kursavgiften
  • 100% närvaro på fortbildningen  
  • godkänt regelprov
  • godkänt löptest

 

 

Torsdag 21 mars kl. 18.00 - 20.00, Plats: Ekevalla, Eslöv, löparbanor                           

Kristianstad/Hässleholm: Torsdag 7 mars 17.30, Plats: Kristianstad IP

Landskrona, Helsingborg och Ängelholm: Söndag 10 mars 10.00, Plats: Hedens IP, Helsingborg

Trelleborg: Måndag 18 mars 18.00, Plats: Östervångs IP bakom Söderslättshallen

Lund: Onsdag 20 mars 18.00-20.00, Plats: Ekevalla, Eslöv

Österlen: Söndag 24 mars 10.00, Plats: Sandskogens IP, Ystad (omklädning fr 9.30)

Malmö: Måndag 25 mars 18.00, Plats: Hästhagens IP

 

 

 

Kristianstad/Hässleholm: Torsdag 7 mars 18.30. Plats: Kristianstad IP

Ängelholm: Tisdag 12 mars 17.45, Plats: Ängelholms IP

Landskrona: Onsdag 13 mars 17.45, Plats: Löparbanorna bakom Landskrona IP

Helsingborg: Torsdag 14 mars 17.45, Plats: Hedens IP

Lund: Måndag 18 mars 18.00-20.00 Plats: Ekevalla, Eslöv

Trelleborg: Måndag 18 mars 19.00. Plats: Östervångs IP bakom Söderslättshallen

Österlen: Söndag 24 mars 11.00. Plats: Sandskogens IP, Ystad (omklädning fr 9.30)

Malmö: Måndag 25 mars 19.00, Plats: Hästhagens IP

 

 

 

Kristianstad: Torsdag 7 mars 19.30. Plats: Kristianstad IP

Ängelholm: Tisdag 12 mars 18.30, Plats: Ängelholms IP

Landskrona: Onsdag 13 mars 18.30, Plats: Löparbanorna bakom Landskrona IP

Helsingborg: Torsdag 14 mars 18.30, Plats: Hedens IP

Lund: Måndag 18 mars 18.00-20.00 Plats: Ekevalla, Eslöv (Löptestet inleds efter att div 6-testet avslutats).

Trelleborg: Måndag 18 mars 19.00. Plats: Östervångs IP bakom Söderslättshallen

Österlen: Söndag 24 mars 12.00. Plats: Sandskogens IP, Ystad (omklädning fr 9.30)

Malmö: Onsdag 27 mars 18.00 el 19.00, Plats: Hästhagens IP (kallelse kommer på mail till domarna)